Uçaksavar Sitesi Ortak Yaşam Alanları Kuralları:

Kovid-19 salgını nedeniyle tüm sakinlerimizin, resmi makamlarca yayınlanan kurallara titizlikle uymaları, dışarıdan mümkün olduğunca ziyaretçi kabul etmemeleri, maske takmaları, sosyal mesafe kurallarına,  hijyen kurallarına uygun davranmaları, sitemiz için önem arz etmektedir. Uymayanları ikaz etmemiz gereklidir.

Sitemizin ortak alanlarının ağaçlarla kaplı olması, özellikle kuru otların çevrede bulunması yangın tehlikesi arz etmektedir. Bu nedenlerle mangal yakmak, ateş yakmak, sigara izmaritlerinin yerlere atılması vs. kesinlikle yasaktır.

Basketbol sahası içersinde köpek, kedi vs. dolaştırılması, koşturulması yasaktır. Çocuklarımızın sağlığı açısından sorun olabileceğinin bilincinde hareket edilmelidir.

Özellikle köpeklerin tasma ile dolaştırılması gerekmekte, olabilecek nahoş hadiselerin önüne geçilmesi için bu kurala riayet edilmesini zorunluluktur. Ayrıca can yoldaşlarımızın gelişi güzel yürüyüş yollarına, sokaklarımıza ihtiyaçlarını gidermelerine izin verilmemeli, gerekli tedbir önceden alınmalıdır.

Sitemize dışarıdan gelen misafirler nedeniyle yaşanabilecek olumsuzlukların site güvenliğine bildirilmesi hadiselerin önlenmesi bakımından önemlidir.

Site güvenlik Tlf: 0212 263 03 53

Güvenlik amacıyla, blokların girişleri ve uygun görülen noktalarında blok yöneticilerince kamera sistemleri kurması, dış kapıların kapalı tutulması, blok çevresinin aydınlatılması,  bloklara giriş ve çıkışların denetimi açısından önemlidir. Ayrıca her sakinin bireysel olarakta tedbir alması gereklidir. Apartman görevlilerinin gün içersinde, apartmanlara giriş ve çıkışları  kontrol etmekle yükümlü oldukları hatırlatılmalıdır.

Blok yöneticilerinin bloklarına kamera sistemi kurmaları için çeşitli tarihlerde gerekli uyarılar yapılmış olup, yönetimimiz bu konuda her türlü teknik desteğin sağlanacağını bildirmiştir.

Ortak alanların temizliğinden tüm sakinlerimiz sorumludur. Özellikle piknik masalarını koyduğumuz alanlarda yenilen, içilen artıkların çöp konteynırlarına atılarak, sizden sonra bu yerden istifade edecek sakinlerimize temiz bir çevre bırakmalısınız.

Ortak alanlarda içki içmek, çevreye rahatsızlık vermek, çevreye zarar verici eylemlerden kesinlikle kaçınmalıyız. Bu gibi durumlarda güvenliğe haber verilerek önlem alınması gereklidir.

Oyun Parkı, Basketbol Sahası, piknik masaları, ağaçlar, çevre duvar  ve tellerine  zarar verenler uyarılmalı, güvenliğe derhal haber verilmelidir.

Sitemizin güvenliği açısından yeni taşınan veya aracını değiştiren, sitemizde ikamet eden  sakinlerimizin güncel bilgilerini blok yöneticileri aracılığı ile yönetime bildirmeleri gerekmektedir.

Siteden taşınma veya siteye taşınma sırasında,  09.00-19.00 saatleri arasında, çevreyi rahatsız etmeyecek şekilde hareket edilmelidir.

Sitemizde cam ve diğer malzemeler için geri dönüşüm kutuları mevcut olup, geri dönüşüm olabilecek malzemelerin diğer atıklardan ayrıştırılarak geri dönüşüm kutularına atılması, Türkiye ekonomisi için vatandaşlık görevidir.

Sitemizdeki ortak alandaki ağaçların bakımı ücreti karşılığında Beşiktaş Belediyesi ve/veya özel şahıslara yaptırılmaktadır. Blokların çevresindeki ağaçların her türlü bakımı, tehlike arz eden ağaçlar için tedbir alınması Blok Yöneticilerinin sorumluluğunda olup, gelişi güzel kesme, budama yapılmamasına özen gösterilmelidir.

Sitemiz içersine araçların gelişi güzel park etmemesi, trafiği engellemekten kaçınmaları gerekmektedir. Özellikle İETT otobüslerinin son duraktaki manevra alanına araçların park edilmemesi önemli olup, park edenlerin uyarılması gereklidir.

Sitedeki yaşamın, yönetim planları kurallarına ve karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde yaşam kurallarına uygun davranarak sorunsuz olarak, güvenlik içersinde devam etmesi, korunması sizlerin katkılarıyla, elbirliği ile mümkün olacaktır.